علمی ,مجله ,بررسی ,مفهوم ,مجلات ,مورد ,زبان انگلیسی ,علامت اختصاری ,اطلاعات علمی ,انگلیسی باشد ,science citation ,indexاین علامت اختصاری ,citation indexاین علامانجام پایان نامه ارشد مدیریت

آی اس آی چیست

ایزی پیپر ( essaypaper.ir ) : علامت اختصاری ISI به مفهوم موسسه اطلاعاتی علمی است.این شرکت در دهه ۱۹۵۰ بوسیله گارفیلد تاسیس شد.
موسسه اطلاعات علمی Institute for Scientific Information)

بانک اطلاعات ISI مرکزی جهت فهرست نمودن و پوشش دادن کامل مهمترین مجلات علمی منتشر ه در جهان به منظور تبادل اطلاعات بین محققان مختلف است . شمار مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله احتمالا در زمان٬ از مجلات ISI محسوب شود٬ اما به دلیل کاهش بار علمی٬ بعداً از لیست مجلات ISI کنار گذاشته شود. در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰۰ مجله٬ در لیست ISI قرار دارند. هر ساله ۲۰۰۰ مجله جدید مورد بررسی قرار می گیرد و حدود ده درصد آنها به لیست ISI اضافه می شوند.
هر مجله علمی قبل از انتخاب شدن فهرست شدن در ISIیکسری مراحل بررسی را پشت سر می گذارد. ازعبارت عوامل مورد ارزیابی رعایت استانداردهای بانک اطلاعاتی ISI ،کمیته علمی منتخب مجله، تنوع بین المللی مقالات چاپ شده در آن، نشر به موقع مجله و اهمیت نشرآن است . لازم به ذکر است که هیچ یک از این عوامل به تنهایی مورد ارزیابی و بررسی قرار نمی گیرد بلکه با ارزیابی مجموع عوامل امتیاز کلی داده خواهد شد.
موارد بررسی مجله

از عبارت موارد ی که در بررسی مجله مورد تذکر قرار دارد این است که عنوان مقالات، چکیده و کلمات کلیدی بایستی به زبان انگلیسی باشد همین طور توصیه می شود که منابع نیز به زبان انگلیسی نوشته شوند. چنانچه چه اطلاعات علمی با اهمیت زیاد به همه زبانها به چاپ می رسد ولی موارد ذکر شده می بایست به زبان انگلیسی باشد تا تحت داوری بررسی ISI قرار گیرد زیرا بررسی کنندگان مجلات علمی در ISI نمی توانند عناوین منابع بکاررفته در مقالات را به زبان انگلیسی ترجمه کنند. داوری علمی و تخصصی مقالات چاپ شده در مجله بوسیله داوران نام آشنای علمی از عبارت عمده ترین موارد مورد توجه بررسی کنندگان است که گویای اعتبار و غنای علمی مجله است.
مفهوم آی اس آی (ISI)

علامت اختصاری ISI به مفهوم موسسه اطلاعاتی علمی است.این مجموعه در دهه ۱۹۵۰ توسط گارفیلد تاسیس شد.در سال ۱۹۹۲ ، امتیاز موسسه ISI توسط شرکـت تامسون خریداری شد از آن پس Thomson ISI جهت آن گزینش شد.
SCI Science Citation index

علامت اختصاری SCI به مفهوم بانک اطلاعاتی DVD است که دستیابی به چکیده ها لیست منابع را از بین ۳۷۰۰ مجله پزشکی ، فنی علمی میسر می نماید .
SSCI Social science Citation index

این علامت اختصاری به مفهوم یکآموزش دسترسی به اطلاعات علمی به شکل CD-ROM و به صورت آنلاین از طریق Web of science است و دسترسی به چکیده های ۱۷۰۰ مجله در رشته های علوم اجتماعی و چکیده های ۳۳۰۰ مجله علمی فنی و پزشکی را میسر می نماید .
AxHCI Arts Humanities Citation Index

این علامت اختصاری به مفهومآموزش مشابه با فوق است که دسترسی به چکیده های ۱۱۳۰ مجله در رشته های علوم پایه علوم اجتماعی را میسر می نماید .
مفهوم Web of science

این اصطلاح به مفهوم سیستم اطلاع رسانی تامسون است که حاوی ACHCI , SCCI است ۸۷۰۰ مجله را پوشش میدهد.و همین طور بانکهای اطلاعاتی MEDLINE و ISI Proceedings ,BIOSIS نیز در این زمینه ارائه میشوند.
JCR

مجموعه اطلاع رسانی است که گزارشهای سالانه را بوسیله کمپانی تامسون در مورد مقایسه و بررسی مجلات ارائه می شوند را در بر دارد که در ماه ژوئن هر سال انتشار میشوند.
ISC چیست؟

ISC یا همان پایگاه استنادی علوم نو تکنولوژی که شبیه ISI دارای مقالات پژوهشگران است که خوشبختانه در ایران هم چنین پایگاهی تاسیس شده است وهم اکنون به کار می پردازد.

منبع اصلی مطلب : بیوگرافی بازیگران
برچسب ها : علمی ,مجله ,بررسی ,مفهوم ,مجلات ,مورد ,زبان انگلیسی ,علامت اختصاری ,اطلاعات علمی ,انگلیسی باشد ,science citation ,indexاین علامت اختصاری ,citation indexاین علام
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : مفهوم آی اس آی ISI